041 33446949

آخرین اطلاعیه ها:

شما اینجا هستید: sarvit | هاست رايگان خرید هاست، خرید سرور مجازی و سرور اختصاصی خرید و ثبت دامنه | سرو آی‌تی فرستادن ایمیل از پرتوکل SMTP در سیستم وردپرس

فرستادن ایمیل از پرتوکل SMTP در سیستم وردپرس

فرستادن ایمیل از پرتوکل SMTP در سیستم وردپرس همانطور که...

فرستادن ایمیل از پرتوکل SMTP در سیستم وردپرس

همانطور که می‌دانید ارسال ایمیل از طریق سیستم مدیریت محتوا توسط توابع PHP انجام می‌پذیرد ، حال با توجه به اسکریپت‌های که امروزه برای ارسال ایمیل اسپم وجود دارد و استفاده آنها توسط کاربران ، هاست‌های اشتراکی مجبور به جلوگیری از ارسال ایمیل توسط این توابع خواهند بود که این امر باعث بروز مشکلاتی نیز برای سایر کاربران خواهد شد. حال در این مطلب قصد داریم به آموزش ارسال ایمیل از طریق SMTP در وردپرس پرداخته تا کاربران وردپرسی با این مشکل روبه رو نشوند.

دلایل استفاده از SMTP هاست اشتراکی
شاید در ابتدا از مهمترین دلایل استفاده از SMTP هاست ، بلاک کردن تابع‌های PHP توسط ریسلر و یا شرکت ارائه دهنده خدمات باشد که به دلیل جلوگیری از اسپم شدن آدرس IP و همچنین مشکلات از این قبیل به این کار دست می‌زنند. اما نکته و دلیل دومی که می‌توان به آن توجه کرد ارسال ایمیل از درگاه امن شده SMTP باعث می‌گردد تا شما از دریافت ایمیل توسط مشتری خود مطمئن باشید.

نکته : سروای تی با توجه به اهمیت امنیت SMTP در دنیای اینترنت ، از Gatewayهای متعدد استفاده می‌کند تا از ارسال مجدد اسپم جلوگیری شده تا کاربران بتوانند با خیالی آسوده به ارسال و دریافت ایمیل بپردازند.

حال با توجه به این تفاسیر ، در این مطلب قصد داریم به آموزش ارسال ایمیل از طریق SMTP در وردپرس پرداخته تا شما کاربر گرامی در صورت استفاده از توابع PHP در وردپرس با مشکل روبه‌رو نگردید.

ارسال ایمیل از طریق SMTP در وردپرس
ارسال ایمیل از طریق SMTP در وردپرس دارای 3 مرحله اصلی است که به ترتیب به شرح زیر می‌باشد.

ساختن یک آدرس ایمیل در کنترل پنل
نصب و فعال‌سازی پلاگین در وردپرس
تنظیم پلاگین برای استفاده از SMTP
ساخت ایمیل در کنترل پنل سیپنل برای استفاده وردپرس
ابتدا وارد کنترل پنل سیپنل خود شوید.
از بخش Email بر روی Email Account کلیک نمایید.

ارسال ایمیل از طریق SMTP در وردپرس

ارسال ایمیل از طریق SMTP در وردپرس

بدین ترتیب شما یک آدرس ایمیل جدید در سیپنل خود ایجاد کرده‌اید.

نصب پلاگین SMTP در وردپرس
در ابتدا وارد داشبورد وردپرس خود شوید.
سپس از منوی اصلی وارد منوی افزونه‌ها شده و بر روی افزودن کلیک کنید.

در بخش جستجو عبارت SMTP را وارد کرده تا پلاگین WP MAIL SMTP یافت شود.
سپس بر روی گزینه “هم اکنون نصب کن!” کلیک کرده و پس از نصب بر روی فعال کردن کلیک کنید.

در این بخش شما قادر خواهید بود SMTPهای مختلفی برای ارسال ایمیل انتخاب کنید. برای استفاده از SMTP هاست ، بر روی گزینه SMTPهای دیگر کلیک کرده تا تنظیمات به شما نمایش داده شود.
تنظیمات را همانند تصویر زیر پر کرده و تنها به در بخش نام ، آدرس و پسورد ، آدرس ایمیل و پسوردی که در مرحله اول وارد کرده‌اید را بزنید.
سپس بر روی گزینه ذخیره تنظیمات کلیک کرده تا تنظیمات ذخیره گردد.

 فرستادن ایمیل از پرتوکل SMTP در سیستم وردپرس

فرستادن ایمیل از پرتوکل SMTP در سیستم وردپرس

بدین ترتیب شما موفق به تنظیم ارسال ایمیل از طریق SMTP در وردپرس شده‌اید و از این پس ایمیل‌های شما از طریق SMTP هاست سروای تیارسال می‌گردد.

نکته : شما قادر خواهید بود از بخش آزمایش ایمیل ، یک تست برای صحت عملکرد ایمیل انجام دهید. (برای این امر یک آدرس ایمیل تایپ کرده و بر روی ارسال ایمیل کلیک نمایید.)


امیدواریم در پایان از آموزش ارسال ایمیل از طریق SMTP در وردپرس استفاده لازم را برده باشید.

برچسب‌ها:, , ,